Prof Dr Yusuf Ziya ATEŞÇi
Üroloji Uzmanı
Cep: 0 542 4454960

Hakkımda
PROF. DR YUSUF ZİYA ATEŞÇi

Antakya doğumluyum . Mersin de büyüdüm. 

Hacettepe Tıp fakültesini 1985 yılında bitirdim. Kayseri de mecburi hizmet yükümlülüğümü, iskenderunda da askerliğimi yaptım.

Ege üniversitesi tıp fakültesi üroloji kliniğinde üroloji uzmanlık eğitimini alarak 1991 de üroloji uzmanı oldum.

İzmir Atatürk devlet hastanesi ve eşrefpaşa belediye hastanesi , manisa celal bayar üniversitesi tıp fakültesi hastanesi , Basmane şifa hastanesi, bornova şifa hastanesi ( şifa üniversitesi tıp fakültesi eğitim araştırma hastanesi), medikalpark izmir hastanesi ve izmir üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde  çalıştım.

1996 yılnda dışardan girdiğim doçentlik sınavlarını 1997 de tamamlayarak üroloji doçenti oldum .2012  de izmir üniversitesinde üroloji profesörü ünvanını aldım. İzmir üniversitesi tıp fakültesi üroloji anabilimdalını kurup anabilim dalı başkanlığını görevini yürüttüm.

1989 yılında Bonn fredrich wilhelm üniversitesi tıp fakültesi üroloji kliniğinde üç ay süre , daha sonra Berlin de Am urban hastanesinde, ayrıca 2006 da Berlin üniversitesi Charitee hastanesinde üç hafta ve son olarak 2011 de Amsterdam da, üroonkoloji (kanserler), endoüroloji, laporoskopi, androloji ve böbrek tümörlerinde cryoterapi konularında gözlemci doktor olarak bulundum.

Otuz yıla yaklaşan ürolojik meslek hayatımda ağırlıklı olarak PROSTAT , taş ve ürolojik kanserler konusunda çalıştım. 

Beşbin civarında kapalı prostat ameliyatı yaptım . Özellikle green light lazer, diod lazer, twister, neodmiyum YAG lazer, indigo lazer gibi prostat tedavisinde kullanılan tüm lazerler ile çalıştım. 

yine prostat ameliyatları gelişim sürecinde TURP ameliyatının versiyonları olan, tur vaporizasyon ve son olarak plazmakinetik, TURİS, BİVAP prostat ameliyatı teknolojileri ile operasyonlar yaptım.

prostat kanserinde ise sinir koruyucu cerrahi ile radikal prostatektomi ameliyatıyapmaktayım. bu operasyon ile hastalarımızı kanserden kurtamak bu sırada da mümkün olduğunca en az cinsel fonksiyon kaybı ve en az kalıcı inkontinans amaçlanmaktadır. Amerikan üroloji birliği ve avrupa üroloji birliği kılavuzlarını temel almaktayım.

mesane kanserinde amaç gerektiğinde  kanserli mesaneyi alıp, hastayı kansersiz hale getirip, mümkün olursa ince veya kalın barsaktan yeni mesane yaparak tedavisini yapmaktır. Barsaktan yeni bir mesane yapıp hastayı karnında göbeğinde torba taşımaktan kurtarma ameliyatı yaklaşık dört altı saat süren ve hastanın altı yedi gün hastanede yattığı oldukça büyük operasyondur. 1991 den itibaren yirmi üç yıldır ; yılda 15-20 adet olmak üzere üçyüz civarında oldukça büyük bir olgu sayısı ile ciddi bir tecrübeye sahibim.

2006 dan itiabaren böbrek ve üreter taşlarının kapalı ameliyatlarında Perkutan nefrolitotomi,RIRS ve üreterorenoskopi tekniklerini uygulamaya başladım. Altıyüzün üzerinde PNL operasyonu yaptım. 

Son olarak böbrek tümörlerinin perkutan yolla radyofrekans ablasyonu tedavisini de tedavisinide pratik uygulamalarım arasına kattım.

                                 Saygılarımla
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret389048
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732